تهران من عوارض خودرو عنوان جالبی است که ما را به مفهوم پرداخت عوارض خودرو به کمک سامانه تهران من می رساند. سامانه mytehran از دو سال پیش توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران راه‌اندازی شد و شروع به کار کرد؛ در این سامانه خدمات ترافیکی متعددی برای شهروندان تهرانی در دسترس است. بنابراین هر خودرویی که مدام در تهران رفت و آمد دارد و از معابر و خیابان‌های تهران تردد می کند، بهتر است که در این سامانه ثبت نام کرده باشد. البته برای استفاده از خدمات و سرویس‌های طرح ترافیک ثبت نام در این سامانه اامی و اجباری است. صرف نظر از موضوع خرید طرح و رزرو طرح ترافیک، آنچه در حوزه ترافیک مهم و مورد توجه است، پرداخت عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک است. به همین دلیل امروز می خواهیم اختصاصا در مورد این صحبت کنیم که در سامانه تهران من عوارض خودرو چگونه پرداخت می شود.

تهران من عوارض خودرو یعنی چه؟

منظور ما از تهران من عوارض خودرو این است که چگونه می توان به کمک سامانه تهران من، بدهی طرح ترافیک خودرو را پرداخت کرد؟ بد نیست بدانید که کاربران سامانه «تهران من» می‌توانند با مراجعه به سامانه به نشانی my.tehran.ir از میزان بدهی خودرو مطلع شوند و با شارژ حساب از افزایش بدهی و جریمه خودرو جلوگیری کنند. میزان کل بدهی خودروهای هر حساب کاربری در صفحه «داشبورد من» و میزان بدهی هر خودرو در بخش «خودروهای تحت پوشش من» قابل ‌مشاهده است. در صفحه اصلی این سامانه نیز لینکی مستقیم برای ورود به این بخش در نظر گرفته شده است. البته راه دیگری نیز برای استعلام عوارض طرح ترافیک خودرو وجود دارد و آن استفاده از تلفن‌ همراه است. به طوری که شما می ‌توانید با شماره‌گیری #۳*۳*۱۳۷* و وارد کردن شماره پلاک خودرو، از میزان بدهی طرح ترافیک خودرو مطلع شوید. البته به شرطی که قبلا در سامانه تهران من ثبت نام کرده باشید.

لازم است بدانید که بر اساس ضوابط جدید طرح ترافیک، هزینه عوارض تردد در محدوده به‌طور متوسط کاهش‌یافته است، اما درصورتی‌که خودرو بدون شارژ حساب و پرداخت عوارض در محدوده طرح تردد کند، علاوه بر جریمه، بدهی عوارض نیز به حساب وی منظور می‌ شود. یادآوری می کنیم که برای پرداخت بدهی طرح ترافیک جدید راه‌های حضوری مانند مراجعه به دفاتر الکترونیک خدمات شهر و دفاتر پیشخوان دولت نیز وجود دارد.

استعلام عوارض طرح ترافیک با کد دستوری #3*3*137*

توجه داشته باشید که با شماره‌گیری کد دستوری #3*3*137* و وارد کردن شماره پلاک خودرو فقط می توانید از میزان بدهی طرح ترافیک مطلع شوید؛ بنابراین سرویس پرداختی در این روش فعال نیست. روش استفاده از این کد به این ترتیب است که ابتدا باید کد دستوری یاد شده را وارد کنید، سپس ابتدا باید دو رقم سمت چپ پلاک را وارد کرده و ارسال کنید، در مرحله بعد به جای اینکه حرف پلاک را وارد کنید، باید شماره مربوط به آن حرف را وارد کنید. می توانید از خود سامانه با ارسال عدد 1 بخواهید که با یک پیامک این اطلاعات را در اختیار شما بگذارد، در غیر این

صورت می توانید از راهنمای زیر استفاده کنید؛

الف 1    ب 2    پ 3    ت 4    ج 6    ویلچر 7    د 10    س 15    ص  17    ط 19
ع 21    ق 24    ل 27    م 28    ن 29    و 30    ه 31    ی 32    D 33    S 34
ف 23    ش 16    ث 05    ز 13    ر 12                    

بعد از این مرحله باید سه رقم بعدی پلاک را وارد کنید؛ در نهایت دو رقم سمت راست پلاک (ایران - -) را وارد کنید و منتظر بمانید تا نتیجه به شما اعلام شود. یک بار دیگر یادآوری می کنیم که در این روش فقط استعلام مبلغ عوارض طرح ترافیک امکان پذیر است.

پرداخت عوارض به کمک سامانه تهران من

در سامانه تهران من عوارض خودرو به روش‌های مختلفی پرداخت و استعلام می شود که برای شما شرح خواهیم داد. در صفحه اصلی سامانه تهران من، گزینه‌ای وجود دارد با عنوان "استعلام بدهی طرح ترافیک و پارک حاشیه‌ای".

وقتی روی این گزینه کلیک می کنید، به صفحه جدیدی هدایت می شود؛ همان طور که گفتیم در سامانه تهران من عوارض خودرو به روش‌های مختلفی پرداخت و استعلام می شود. در این صفحه جدید انواع روش‌های حضوری و غیرحضوری استعلام و پرداخت بدهی خودرو را خواهید دید. استعلام میزان بدهی طرح ترافیک خودرو و پرداخت آن از همین صفحه و به کمک یکی از این روش‌های زیر امکان پذیر است.

آنلاین با کارت بانکی

در این روش پس از وارد کردن شماره پلاک خودرو و کد امنیتی می توانید نسبت به استعلام میزان بدهی طرح ترافیک خودروی خود اقدام کنید.

شماره گیری #3*3*137*

با شماره گیری کد دستوری #3*3*137* فقط می توانید استعلام میزان بدهی طرح ترافیک خودروی خود را بگیرید.
از طریق شارژ کیف کیف پول در سایت تهران من با مراجعه به قسمت فهرست ترددهای خودرو در این روش باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. برای استعلام و پرداخت بدهی خودرو، خودرو را از فیلد مربوطه انتخاب کنید و شماره پلاک آن را نیز وارد کنید. سپس گزینه جست و جو را بزنید. تا لیست استعلام میزان بدهی طرح ترافیک خودروی خود را مشاهده کنید.

از طریق درگاه همکاران

در این روش به کمک برنامه‌های مشخصی همچون فرمون ایکس استعلام و پرداخت خلافی امکان پذیر می کند.

مراجعه به دفاتر الکترونیک شهر

وقتی روی این گزینه در سامانه تهران من کلیک می کنید، لیستی از دفاتر الکترونیک شهر در مناطق مختلف تهران را مشاهده خواهید کرد که با توجه به محل ست خود می توانید به یکی از آنها مراجعه کنید.

مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت

در این لینک عملا هیچ اطلاعاتی وجود ندارد و فقط به سادگیِ یک جمله اخباری، اعلام می کند که در سامانه تهران من عوارض خودرو فقط با روش‌های فوق انجام می شود و می توانید برای استعلام و پرداخت عوارض به صورت حضوری به دفاتر پیشخوان دولت نیز مراجعه کنید.

جمع بندی

همراهان عزیز، در سامانه تهران من عوارض خودرو فقط با روش‌های فوق انجام می شود؛ اما شما می توانید از اپلیکیشن خودرویی فرمون نیز برای این منظور استفاده کنید. در عین حال می توانید از بسیاری دیگر خدمات و سرویس‌ها در حوزه خودرو نیز استفاده کنید.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : خودرو ,تهران ,سامانه ,عوارض ,ترافیک ,بدهی ,سامانه تهران ,عوارض خودرو ,میزان بدهی ,پرداخت عوارض ,شماره پلاک ,روش‌های مختلفی پرداخت
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

راهنماي خريد پرينترها مجله ای برای شبکه های اجتماعی باربری در میرداماد ، اتوبار میرداماد مبنا محتوا ارز ديجيتال احــــــرام تـــــفــــــکـــــر مظهر ایستادگی محصولات کیهان سایت شیخ بهایی بایدوآ